Punkt widokowy Mirador de Las Playas

Widok na zatokę Las Playas
Punkt widokowy Mirador de Las Playas jest idealnym miejscem, aby poczuć dreszcz emocji przebiegający całe ciało, zbliżając się do przepaści. Miejsce to oddalone jest 20 minut jazdy samochodem od Valverde i jest nim platforma usytuowana na szczycie amfiteatru o średnicy czterech kilometrów, którego zbocza, osiągające do 1500. metrów głębokości, prowadzą do morza. U podnóża, naprzeciwko morza, znajduje się przepiękna, prawie niezabudowana, półkolista zatoka, z plażami zdobionymi białymi grzbietami fal, a wszystko to w samym sercu Rezerwatu Biosfery UNESCO wyspy El Hierro.
Odkryć nek Roque de Bonanza
Kiedy ustępuje początkowy dreszcz emocji, zaczynamy dostrzegać ukryte skarby krajobrazu: Parador de Turismo na El Hierro, nek Roque de la Bonanza, a także wyspy La Gomera i Teneryfa. W tej strefie mogą pojawiać się chmury i w przypadku zachmurzenia nie należy rezygnować z wizyty, tylko poczekać aż chmury się rozejdą. Po podziwianiu spektakularnych widoków, należy skorzystać z dobrej lokalizacji punktu widokowego i udać się do pobliskiej miejscowości San Andrés i spóbować znakomitych dań kuchni tradycyjnej.
Altitude
1050 m
Landscape type
Naturalny
Obszar pod ochroną
Nie
Hiking trails
Parking
Restoration
Localidad
Valverde

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
7
9
10
262
10045