Punkt widokowy Mirador de Bascos

Punkt widokowy doliny El Golfo
Zachód wyspy El Hierro był określany mianem „ziemi końca świata” na dawnych europejskich mapach. Punkt widokowy Mirador de Bascos jest idelanym punktem obserwacyjnym tej dzikiej ziemi, wpisanej na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Jej położenie na szczycie imponującego klifu umożliwia górowanie nad całą doliną El Golfo, zadziwiając spektakularnym rozstępem skał o szerokości 15. kilometrów i do 1500. metrów głębokości, spowodowanym prehistorycznym osunięciem się ziemi. W dni o przejrzystej pogodzie dostrzegalna jest wyspa La Palma na lazurowym Atlantyku.
Przystanek na drodze do wykrzywionego Jałowca Fenickiego
Sam punkt widokowy jest małym kręgiem z wulkanicznej skały, zabezpieczony poręczami, znajdujący się na szczycie urwiska. Drzewa w tym rejonie, a jest ich niewiele, są nachylone od wiatru, a skały i gałęzie mienią się porośniętymi wielokolorowymi porostami, nadającymi całości niemalże magicznego kolorytu, niczym z bajki. Równie sugestywne są formy słynnych Jałowców Fenickich na wyspie El Hierro, znajdujące się na obszarze wspólnych pastwisk zwanymi la Dehesa, w odległości zaledwie jednego kilometra od punktu widokowego.
Altitude
670 m
Landscape type
Naturalny
Protected space
Park wiejski
Hiking trails
Parking
Localidad
Mecafete

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
7
9
10
262
10045