OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Podróż na
Wyspy Kanaryjskie wMaju

Średnia
temperatura
24° C

Słońce przez
12 godzin
dziennie
Oprócz radości, którą daje przyroda, plaże z krystalicznymi wodami i dobra pogoda, Wyspy Kanaryjskie w maju to idealne miejsca dla amatorów wydarzeń kulturalnych i folklorystycznych. Przy średniej temperaturze 20ºC… na pewno będziesz cieszyć się z wakacji.

W tym miesiącu
polecamy Ci...

1
Kwiaty i
Święto Krzyża

3 maja krzyże są świątecznie przyozdabiane z okazji Święta Krzyża, Jest to jedna z najgłębiej zakorzenionych tradycji na archipelagu, zwłaszcza w Santa Cruz de Tenerife, Santa Cruz de la Palma i w Puerto de la Cruz. Polega ona na przystrajaniu kwiatami i innymi ozdobami krzyży, które stają się dziełami sztuki. Następnie są one wystawiane w gminach na wyspach, aby można je było podziwiać i nagradzać za oryginalność i elegancję.

Santa Cruz de Tenerife
Santa Cruz de La Palma
Puerto de la Cruz

2
El corazoncillo
de la Palma

"Znana również jako Lotus hillebrandii, endemiczna roślina z Wysp Kanaryjskich, którą możesz zobaczyć w całej okazałości w typowym lesie sosnowym Parku Narodowego Caldera de Taburiente znajdującym się w La Palma. Przyroda parku jest niesamowicie różnorodna, nic dziwnego więc, że park jest z jednym z rezerwatów biosfery Unesco.

Załóż dobre buty, aby wejść na szlaki turystyczne między monumentalnymi sosnami, wyruszyć na wycieczkę, by obserwować nocne niebo lub kąpać się pod wodospadami. "

Park Narodowy Caldera de Taburiente
Krajobrazy wokół Ciebie
Szlaki turystyczne

3
Świętuj Dzień
Wysp Kanaryjskich

Jeśli wyruszasz na Wyspy Kanaryjskie w maju, pamiętaj, że 30 maja mieszkańcy archipelagu świętują Dzień Wysp Kanaryjskich, to idealna chwila, aby zanurzyć się i odkryć wiele wydarzeń kulturalnych, folklorystycznych, sportowych i towarzyskich. W dniu, w którym upamiętnia się rocznicę pierwszego posiedzenia Parlamentu Wysp Kanaryjskich, spróbuj typowych dań z wysp, słuchając muzyki na żywo i oglądając tradycyjne tańce mieszkańców ubranych w typowy strój kanaryjski: kostium maga. Przeżyj ten dzień, który wyjątkowo podkreśla wyjątkowy charakter Wysp Kanaryjskich i potwierdza ich tożsamość.

Święta ludowe
Podróże między wyspami
Kuchnia kanaryjska

Kostium magika na Dzień Wysp Kanaryjskich!
czarny
kapelusz
lniana
koszula
czerwony
pas

Dla panów:

filcowy
kapelusz
bluzka z długim
rękawem
długa kolorowa
spódnica

Dla pań: