Podróż na Wyspy Kanaryjskie w Maju

Oprócz radości, którą daje przyroda, plaże z krystalicznymi wodami i dobra pogoda, Wyspy Kanaryjskie w maju to idealne miejsca dla amatorów wydarzeń kulturalnych i folklorystycznych. Przy średniej temperaturze 20ºC… na pewno będziesz cieszyć się z wakacji.

Contenido

3 maja krzyże są świątecznie przyozdabiane z okazji Święta Krzyża, Jest to jedna z najgłębiej zakorzenionych tradycji na archipelagu, zwłaszcza w Santa Cruz de Tenerife, Santa Cruz de la Palma i w Puerto de la Cruz. Polega ona na przystrajaniu kwiatami i innymi ozdobami krzyży, które stają się dziełami sztuki. Następnie są one wystawiane w gminach na wyspach, aby można je było podziwiać i nagradzać za oryginalność i elegancję.

Imagen
Dia de la cruz Tenerife
Dia de la cruz Tenerife
Contenido

Znana również jako Lotus hillebrandii, endemiczna roślina z Wysp Kanaryjskich, którą możesz zobaczyć w całej okazałości w typowym lesie sosnowym Parku Narodowego Caldera de Taburiente znajdującym się w La Palma. Przyroda parku jest niesamowicie różnorodna, nic dziwnego więc, że park jest z jednym z rezerwatów biosfery Unesco.

Załóż dobre buty, aby wejść na szlaki turystyczne między monumentalnymi sosnami, wyruszyć na wycieczkę, by obserwować nocne niebo lub kąpać się pod wodospadami.

Imagen
Taburiente.. La Palma
Taburiente.. La Palma
Contenido

Jeśli wyruszasz na Wyspy Kanaryjskie w maju, pamiętaj, że 30 maja mieszkańcy archipelagu świętują Dzień Wysp Kanaryjskich, to idealna chwila, aby zanurzyć się i odkryć wiele wydarzeń kulturalnych, folklorystycznych, sportowych i towarzyskich. W dniu, w którym upamiętnia się rocznicę pierwszego posiedzenia Parlamentu Wysp Kanaryjskich, spróbuj typowych dań z wysp, słuchając muzyki na żywo i oglądając tradycyjne tańce mieszkańców ubranych w typowy strój kanaryjski: kostium maga. Przeżyj ten dzień, który wyjątkowo podkreśla wyjątkowy charakter Wysp Kanaryjskich i potwierdza ich tożsamość.

Imagen
Junio Fiesta Canarias
Junio Fiesta Canarias
Contenido

Dla panów:                          Dla pań:                                                                   

* czarny kapelusz                 * filcowy kapelusz                                                                                       

* filcowy kapelusz                 * bluzka z długim                                                                       

* długa kolorowa spódnica   * rękawemdługa kolorowa spódnica