OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Podróż na Wyspy
Kanaryjskie w grudniu

Grudzień na Wyspach Kanaryjskich wieńczy najcieplejsze Boże Narodzenie, świętowana na tarasach na świeżym powietrzu i na koncertach pod gwiazdami czy, czemu nie, w wodzie i na plaży. Może nie jest to najbardziej typowe Boże Narodzenie, ale przecież można tworzyć nowe tradycje?
Średnia
temperatura
22° C

Słońce przez
8 godzin
dziennie

W tym miesiącu
polecamy Ci...

1
Inne święta Bożego
Narodzenia

Wyjazd na wakacje w zimie nie znaczy, że trzeba rezygnować ze słońca! Podczas podróży na Wyspy Kanaryjskie zastąp ulepione ze śniegu bałwany figurami betlejemskimi z piasku na plaży Las Canteras na Gran Canaria, a potem wejdź do wody na jednej z najlepszych plaż miejskich w Europie. A jeśli spędzasz czas w Santa Cruz de Tenerife nie możesz przegapić koncertu bożonarodzeniowego na świeżym powietrzu, magicznej wigilii na świeżym powietrzu, która stała się klasycznym punktem tych świąt.

Plaża Las Canteras
Boże Narodzenie w słońcu
Restauracje

2
Wieczory na
zakupach

Czy wiesz, że ba Wyspach Kanaryjskich podatek konsumpcyjny wynosi tylko 7%? To o wiele mniej niż w innych częściach Europy, więc radzimy skorzystać z wakacji z okazji świąt Bożego Narodzenia, by zrobić zakupy po najlepszych cenach w strefach handlowych na wyspach.

Możesz również odwiedzić jakiś z targów na wolnym powietrzu, tłumnie odwiedzanych ze względu na dobrą pogodę, i przywieźć do domu wyjątkowe pamiątki: rękodzieło, specjalności kanaryjskie, biżuterię...

Targi uliczne
Dzielnice handlowe

3
Zobacz spadające
gwiazdy

Od 7 do 17 grudnia, będziesz cieszyć się, obserwując Geminidy, jeden z najjaśniejszych deszczów meteorów w ciągu całego roku.

Aby je obserwować, nie potrzebujesz żadnego teleskopu, widać je gołym okiem, ale radzimy obserwować je w bezksiężycową noc z jednego z trzech rezerwatów Starlight chronionych przed zanieczyszczeniem światłem: La Palma, Fuerteventura i Cumbre de Tenerife.

Obserwowanie gwiazd
Najbardziej gwiaździste niebo

kostium kąpielowy
eleganckie ubrania