Podróż na Wyspy Kanaryjskie w grudniu

Grudzień na Wyspach Kanaryjskich wieńczy najcieplejsze Boże Narodzenie, świętowana na tarasach na świeżym powietrzu i na koncertach pod gwiazdami czy, czemu nie, w wodzie i na plaży. Może nie jest to najbardziej typowe Boże Narodzenie, ale przecież można tworzyć nowe tradycje?

Contenido

Wyjazd na wakacje w zimie nie znaczy, że trzeba rezygnować ze słońca! Podczas podróży na Wyspy Kanaryjskie zastąp ulepione ze śniegu bałwany figurami betlejemskimi z piasku na plaży Las Canteras na Gran Canaria, a potem wejdź do wody na jednej z najlepszych plaż miejskich w Europie. A jeśli spędzasz czas w Santa Cruz de Tenerife nie możesz przegapić koncertu bożonarodzeniowego na świeżym powietrzu, magicznej wigilii na świeżym powietrzu, która stała się klasycznym punktem tych świąt.

Imagen
imagen-navidades-bajo-el-sol-Belen-de-arena-en-la-playa-de-Las-Canteras
imagen-navidades-bajo-el-sol-Belen-de-arena-en-la-playa-de-Las-Canteras
Contenido

Czy wiesz, że ba Wyspach Kanaryjskich podatek konsumpcyjny wynosi tylko 7%? To o wiele mniej niż w innych częściach Europy, więc radzimy skorzystać z wakacji z okazji świąt Bożego Narodzenia, by zrobić zakupy po najlepszych cenach w strefach handlowych na wyspach.

Możesz również odwiedzić jakiś z targów na wolnym powietrzu, tłumnie odwiedzanych ze względu na dobrą pogodę, i przywieźć do domu wyjątkowe pamiątki: rękodzieło, specjalności kanaryjskie, biżuterię...

Imagen
imagen - mejores mercadillos - Mercadillo de Teguise
imagen - mejores mercadillos - Mercadillo de Teguise
Contenido

Od 7 do 17 grudnia, będziesz cieszyć się, obserwując Geminidy, jeden z najjaśniejszych deszczów meteorów w ciągu całego roku.

Aby je obserwować, nie potrzebujesz żadnego teleskopu, widać je gołym okiem, ale radzimy obserwować je w bezksiężycową noc z jednego z trzech rezerwatów Starlight chronionych przed zanieczyszczeniem światłem: La Palma, Fuerteventura i Cumbre de Tenerife.

Imagen
Faro de Fuencaliente
Faro de Fuencaliente
Contenido
  • Kostium kąpielowy
  • Eleganckie ubrania