Plaża Los Patos

Rajska plaża nudystów na Teneryfie

Los Patos stanowi mit nudyzmu na Wyspach Kanaryjskich. Położona w spektakularnej dolinie La Orotava, z Teide w tle, wulkaniczny obszar piasku tej dziewiczej plaży powiększa się latem i w czasie odpływu do czasu pozostawienia jednego z kąpielisk o największej objętości w północnym kierunku Teneryfy, jak dzieje się na Fuerteventurze. Jeśli, ponadto, zwykła fala łagodzi się, zażywanie kąpieli w jej czystych i orzeźwiających wodach w zgodzie z naturą jest bezcenne. Jak w raju.

La plaża z największą ilością wulkanicznego piasku na Kanarach

Ta plaża znajduje się w El Rincón, obszar chroniony liczący dwa miliony metrów kwadratowych z bananowcami i trzema innymi plażami wysokiej jakości. Pomimo, że dostęp do tej plaży jest nieco utrudniony, gra jest warta świeczki. Znalezienie się na ciepłym piasku i możliwość napawania się ciszą, spokojem, majestatycznymi klifami i widokiem na ośrodek turystyczny Puerto de la Cruz, stanowiący kontrastowe tło, warte jest czasu poświęconego na dojście do tego miejsca. Jeśli, ponadto, morze się cofnie, warto jest przyjechać na wyspę, aby wybrać się na daleki spacer, pobiegać po piaszczystych równinach czy popluskać się w powstałych basenach.

Długość
1 km
Sin vigilancia
LGTBI
Localidad
La Orotava
Prohibido el baño

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
1
9
262
10045