Plaża La Arena

Plaża o czarnym wulkanicznym piasku na zachodnim wybrzeżu Teneryfy

W samym centrum miejskim małego kurortu turystycznego w Santiago znajduje się Plaża La Arena. Położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Teneryfy. Jej czarny piasek nie tylko pięknie kontrastuje z białą pianą na brzegu, ale również dużo łatwiej absorbuje światło słoneczne, co zamienia ją w ciepłą plażę, gwarantującą przyjemną temperaturę przez cały rok. A wulkaniczne skały po bokach są doskonałe do uprawiania snorkelingu lub nurkowania na zatrzymanym oddechu, jak również dla odkrycia tutejszych głębin morskich pełnych życia.

Niewielka plaża miejska ze wszystkimi usługami

Plaża La Arena jest niewielką plażą miejską, która ma przystanek taksówek i dobre połączenia z lokalną siecią autobusów. Jako że jest otoczona promenadą ma w pobliżu dużo różnorodnych sklepów i miejsc do zjedzenia, łącznie z restauracją w pierwszej linii plaży. To plaża dostępna, gdyż posiada rampy i kładki dostępu. Posiada również usługi ratowników, prysznice, wynajmem parasoli, ale jeżeli chce się wynająć leżak lepiej przyjść wcześniej, bo najlepiej położone zazwyczaj są zajęte od pierwszych godzin rannych.

Długość
120 m
Accessible
Hammok sunshade
Parking
Restaurant
Showers
WC
Public transport
Tourist info
Todo el año
Oleaje moderado
LGTBI
Localidad
Puerto Santiago

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
1
9
262
262
10045