Plaża Jardín

La playa de Tenerife que es obra de César ManriquePlaża na Teneryfie która jest dziełem César Manrique

W kurorcie turystycznym Puerto de la Cruz w północnej części wyspy Tenerife, znajduje się Plaża Jardín, jedna z najbardziej znanych w tym regionie. Zaprojektowana w lata dziewięćdziesiątych przez sławnego artystę kanaryjskiego César Manrique, to plaża stworzona dla zagwarantowania wypoczynku przyjeżdżającego gościa. Samo dojście do plaży przez ogrody z autochtoniczną florą, ścieżkami pomiędzy kamiennymi murami i kaskadami wodnymi to prawdziwa podróż wprowadzającą w relaksujący dzień na plaży ze wszystkimi usługami i wspaniałym widokiem na wulkan Teide.

Trzy miejskie zatoki o czarnym piasku w Puerto de la Cruz

Plaża Jardín jest miejską plażą o czarnym piasku podzieloną na trzy odcinki: Plaża del Castillo, Plaża del Charcón i Plaża Punta Brava. Posiada boczny falochron dla osłonięcia jej przed falami, choć zachowała również otwarte przestrzenie dla uprawiania surfingu. Jej nadmorska promenada łączy plażę z ogrodami, obszarami przeznaczonymi dla dzieci, ogródkami piwnymi i kawiarniami oraz pawilonem, w którym odbywają się występy muzyczne. Posiada dodatkowo usługi i wynajmem leżaków i parasoli, prysznice, przebieralnie i toalety dla osób o ograniczonej zdolności ruchowej.

Długość
2 km
Accessible
Hammok sunshade
Parking
Restaurant
Showers
WC
Public transport
Tourist info
Sin vigilancia
Oleaje moderado
Localidad
Puerto de La Cruz

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
1
9
262
262
10045