Plaża de Antequera

Dzika plaża w Wiejskim Parku Anaga na Teneryfie

Wiejski Park Anaga, w północno-wschodniej części Teneryfy, ubarwiają liczne dzikie kąpieliska. Plaża Antequera, trudno dostępna na piechotę, zachowuje swoje właściwości ostoi dla naturystów, pięknego krajobrazu i najlepszych widoków, chociaż wielu turystów przybywa na jej złote wulkaniczne piaski za pomocą lodzi. Tak czy inaczej, warto jest wybrać się do tego dziewiczego punktu otoczonego spokojnym morzem, zwłaszcza latem.

Dopłyń łodzią do dziewiczej plaży Santa Cruz de Teneryfa

Jeśli zdecydujesz się na pieszą wędrówkę, powinieneś być nieco w formie. Oczywiście, widoki są bezcenne. Należy zostawić samochód w Igueste de San Andrés i stamtąd podążać dwoma najczęściej używanymi ścieżkami. Ścieżkami, które, między wąwozami, ze wzniesieniami i pewnymi przeszkodami, w trzy godziny doprowadzą Cię do Plaży Antequera. Wiele osób wybiera powrót statkiem lub podróż drogą morską. W każdym bądź razie, cel jest jeden – dotarcie na jedną z najsłynniejszych plaż na wyspie.

Długość
400 m
Nudist zone
Sin vigilancia
Oleaje fuerte
Localidad
Santa Cruz de Tenerife
Prohibido el baño

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
1
9
262
10045