Playa Grande

Złoty piasek i krystaliczne wody

Playa Grande w Arico to piękna i przytulna plaża w południowo-wschodniej części Teneryfy. Drobny, złoty piasek, krystalicznie czysta woda i spektakularne widoki na szczyt Teide nadają otoczeniu szczególny urok. Zalecamy odwiedzać ją podczas odpływu, ponieważ wtedy jest więcej miejsca na spacer, zabawy z piaskiem lub po prostu opalanie. Można też zdecydować się na relaksującą kąpiel w morzu, ponieważ prądy występują tu bardzo rzadko. Przy spokojnym wietrze na plaży panują wspaniałe warunki. Jest rzadko odwiedzana przez turystów, lecz lubiana przez mieszkańców, zwłaszcza w miesiącach letnich.

Relaks, spokój i zabawa

Warto odwiedzić Playa Grande, aby cieszyć się jej urokiem. Plaża jest łatwo dostępna, przy drodze znajduje się mały parking, gdzie można zostawić samochód i przejść tylko kilka metrów, by znaleźć się na plaży. Jest również dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Zazwyczaj nie jest strzeżona, więc chociaż ogólnie nie jest niebezpieczna, zaleca się zachować ostrożność podczas kąpieli, zwłaszcza jeśli zabiera się tam małe dzieci. To idealne miejsce na relaks, spokój i zabawę.

Długość
310
Parking
Public transport
Sin vigilancia
Viento
Oleaje moderado
Localidad
Arico

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
1
9
262
262
10045