Playa de San Marcos

Klejnot w koronie Icod de Los Vinos

W San Marcos, wiosce leżącej w gminie Icod de los Vinos, czarny piasek i i bryza morska łączą się w idealną całość, tworząc plaże o 160 m długości. Na tej znanej plaży króluje rodzinna atmosfera i jest dość oblegana w miesiącach letnich. Jest otoczona przez roślinność, punkty usługowe i apartamenty. Sama lokalizacja plaży, molo i klif sprawiają, że jest ona bardzo bezpieczna, ponieważ zatrzymują prądy morskie typowe dla północy Teneryfy.

Wszystko co potrzebne, aby zapomnieć o nudzie

Ta strzeżona przez ratowników z Czerwonego Krzyża plaża została wyposażona w toalety, prysznice, punkty wynajmu leżaków, desek SUP czy kajaków, restauracje z widokiem na ocean oraz promenadę. Sztuczna platforma kąpielowa w niedalekiej odległości od brzegu oczekuje na kąpiących się, którzy mogą dotrzeć tu wpław, aby odpocząć czy skakać do wody. Dostęp tutaj jest łatwy. Można dostać się tutaj piechotą, transportem publicznym czy autem, podążając za znakami prowadzącymi do parkingu na ok. 50 samochodów.

Długość
160 m
Accessible
Restaurant
Showers
Public transport
Solo en verano
Oleaje moderado
Localidad
Icod de Los Vinos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
1
9
262
10045