Plaża Papagayo

Jedna z najbardziej popularnych plaż na Lanzarote

W południowej części Lanzarote znajduje się jedna z najbardziej popularnych plaż tej wyspy: Papagayo to zatoka o białym piasku, niewielkich wymiarach i ogromnym pięknie. W kształcie niewielkiej zatoki lub muszli (jak wolą klasyfikować ją niektórzy lokalni mieszkańcy) Papagayo wabi swoimi przejrzystymi wodami w kolorze szmaragdowym, które pozostają przez cały dzień nieruchome, jak gdyby chodziło o basen. Idealna dla wdrożenia się w snorkeling i korzystania z bogactw tutejszych głębin morskich, albo dla pozwolenia dzieciom, aby pluskały się bez zmartwienia się o nie.

Skorzystać z Zabytku Przyrody Los Ajaches

Położona w dolinie, do której dochodzi się w kilka minut małą ścieżką, jest osłonięta od wiatru w prawie dzikiej okolicy. Pomimo jej położenia na terenie Zabytku Przyrody Los Ajaches, na skraju wzgórza mieści się niewielka budka z napojami i przekąskami, w której można zakupić napoje lub coś do jedzenia; polecamy skorzystać z niej, gdy zapada zmierzch. Dobrze wiedzieć, że strefa dla zmotoryzowanych pojazdów jest płatna, jest też tu parking i pobliska strefa kempingowa.

Długość
120 m
Nudist zone
Parking
Restaurant
Public transport
Tourist info
Sin vigilancia
Spokojne wody
LGTBI
Localidad
Playa Blanca

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
3
9
262
262
10045