Plaża La Cantería

Plaża dla surferów na północy Lanzarote

Egzotyczna plaża najbardziej wysunięta na północ Lanzarote jest mekką surfingu i doskonałym miejscem, jeśli szukasz słońca i spacerów z pięknymi widokami. Ten zakątek o nazwie La Cantería jest pokryty drobnym złotym piaskiem i znajduje się tuż obok wioski rybackiej Órzola. Jest on punktem łączącym drogą morską La Graciosę z innymi wysepkami archipelagu Chinijo, co stanowi prawdziwą ucztę. Pomimo niewielkiej odległości od miasta, gwarantuje spokój i wolność, które są bezcenne.

Odłączenie się i relaks z widokami na La Graciosę

La Cantería pojawia się w każdej rozmowie na temat surfingu. Jednak, w zaledwie kilka minut na piechotę albo samochodem od strony Órzoli, ta plaża jest idealny dla każdego turysty, który chce odłączyć się od świata. Wystarczy wziąć ze sobą książkę i coś do przegryzienia i można tam spędzić cały dzień. Z fantastycznymi widokami na La Graciosę, ochranianymi przez skałę Famara i drugą zatoczkę dostępną na piechotę w czasie odpływu, ten zakątek nie umniejsza szerokiej naturalnej oferty kanaryjskiej.

Długość
300 m
Nudist zone
Parking
Sin vigilancia
Viento
Oleaje fuerte
Localidad
Haría
Kąpiel z zachowaniem środków ostrożności

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
3
10
262
10045