Playa Mujeres

Plaża na łonie przyrody w Lanzarote

Jedną z najpiękniejszych plaży na Lanzarote jest Playa Mujeres, leżąca w sercu obszaru chronionego krajobrazu Los Ajaches. Ta plaża o białym, drobnym piaseczku leży na południu wyspy i jest idealna dla tych, którzy chcą odpocząć na łonie przyrody, z dala od hałasu miasta. Playa Mujeres, o długości 400 m, wykazuje małe zafalowanie, dlatego często odwiedzają ją osoby w różnym wieku.

Turkusowe wody na Playa Mujeres

Środowisko naturalne otaczające tę plażę jest przykładem typowego pustynnego krajobrazu Lanzarote. Wody oceanu przyjmują natomiast wszystkie kolory niebieskiego — od turkusu aż po intensywny błękit. Playa Mujeres zachęca do opalania się i kąpania w spokojnych wodach. Dużo odwiedzających przybywa tu z samego rana ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, aby spędzić wspaniały dzień na plaży z rodziną czy znajomymi. Playa Mujeres została wyposażona w śmietniki oraz parking i jest regularnie sprzątana.

Długość
395m
Nudist zone
Parking
Sin vigilancia
Aguas tranquilas
Localidad
Playa Blanca

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
3
9
262
262
10045