Playa Honda

Ostoja spokoju pomiędzy Arrecife i Puerto del Carmen

Plaża Playa Honda mieści się w strategicznym miejscu między Puerto del Carmen i Arrecife, tj. pomiędzy dwoma miejscami o największym zgiełku na Lanzarote. Mimo to jest ostoją spokoju. Plaża ciągnie się przez prawie dwa kilometry wraz z promenadą, gdzie wiele osób uprawia sporty, przechadza się, by pooddychać świeżym powietrzem czy po prostu podziwia ocean. Wody są tu zwykle spokojne, mimo tego że często wieje tu wiatr. Nie jest on jednak porywisty, lecz stały. Dlatego też plaża jest uczęszczana przez windsurferów lub miłośników innych sportów wodnych.

Osiedle Playa Honda

Plaża znajduje się w obok lotnika w Lanzarote, w osiedlu o nazwie Playa Honda. To osiedle mieszkaniowe powstało około 40 lat temu i stało się jednym z preferowanych obszarów dla mieszkańców Lanzarote, pragnących osiedlić się w centralnym i tętniącym życiem miejscu, leż wystarczająco cichym i leżącym wystarczająco daleko od Puerto del Carmen, jednego z najbardziej tętniących życiem obszarów wyspy. Oprócz tego w tym miejscu znajdują się liczne bary i restauracje.

Długość
1333 metros de largo y 85 de ancho
Accessible
Hammok sunshade
Parking
Restaurant
Showers
Sport equipment
WC
Public transport
Solo en verano
Viento
Spokojne wody
Localidad
San Bartolomé

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
  • Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
  • Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
3
9
262
10045