Playa de Las Malvas

Wulkaniczny zakątek w Tinajo

Playa Las Malvas to wyjątkowe miejsce leżące zaledwie 10 kilometrów od ośrodka miejskiego Tinajo. Jest to niewielka zatoczka z czarnym piaskiem, powstałym w wyniku erozji lawy w Timanfaya. Jej profil przypomina ogniste góry, charakterystyczne dla wulkanicznej rzeźby terenu na wyspie. Położenie plaży sprawia, że zawsze wieją tu pasaty, dlatego też można spodziewać się tu zwykle dużego zafalowania. Wzdłuż plaży wśród skał odwiedzający mogą znaleźć schronienie przed wiatrem. Nie jest to zbyt uczęszczana plaża, dlatego też łatwo tutaj o spokój. Intensywna czerń piasku i wulkaniczna rzeźba terenu nadają temu miejscu szczególny magnetyzm.

Plaża dla miłośników łowienia ryb

Plaża Las Malvas jest również doceniana przez wędkarzy oraz poszukiwaczy małży, które rosną w skale, takich jak np. „lapas” (czaszołki) czy Osilinus atratus. Możemy tu również napotkać kraby i jeżowce, które są często ważnym składnikiem tradycyjnej kuchni kanaryjskiej.

Długość
180 m
Sin vigilancia
Viento
Oleaje fuerte
Localidad
Tinajo
Kąpiel z zachowaniem środków ostrożności

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
3
9
262
10045