Plaża Guayedra

Plaża nudystów w północnej części Gran Canarii

Jeden z najpiękniejszych chronionych obszarów na Gran Canarii ze względu na swoje walory geologiczne, florę, faunę i archeologiczne. Jeszcze większą dumą napawa plaża Guayedra, urocza zatoczka, na której można obserwować zapierające dech w piersiach zachody słońca. W niewielkiej odległości od wioski i portu Agaete, wąwóz mający tę samą nazwę jak plaża, przyciąga od strony północno-zachodniej autostrady. Obecność drzew palmowych i innych roślin, czarnego wulkanicznego koloru, spektakularnych klifów oraz widoki na Teide sprawiają, że mamy widok jak z obrazka. Dlatego, nie warto się nawet zastanawiać i należy od razu zejść na jedną z najbardziej pożądanych plaż dla nudystów na wyspie.

Kąpiel w pobliżu Agaete pomiędzy wąwozami i górami

Do Guayedra ludzie zazwyczaj docierają na piechotę, choć można tez dojechać jeepem. Dostęp do tego kąpieliska nie należy do najłatwiejszych, ale jest dostępna za pomocą wielu ścieżek. Wiele osób przyjeżdża tutaj nawet z Agaete, choć należy zachować ostrożność na autostradzie. Podróż pomiędzy wąwozami i górami kończy się na plaży, której górna część przez prawie cały rok jest pokryta piaskiem i w której są powszechne wzmocnienia z kamyczków, aby uzyskać atmosferę intymności. Latem i w okresie odpływu, piasek styka się również z Atlantykiem, który, pomimo, że jest rozszalały, przez wiele dni umożliwia czerpanie z relaksujących kąpieli.

Długość
438 m
Nudist zone
Viento
Oleaje fuerte
Localidad
Agaete
Kąpiel z zachowaniem środków ostrożności

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
2
10
262
10045