Plaża Sotavento

Dziewicza plaża licząca dziewięć kilometrów długości na Fuerteventurze
Nazwę Fuerteventura powinno tłumaczyć się za pomocą jednego słowa: plaże. Dlatego też, łatwo jest podsumować spektakularne cechy Sotavento: jest ona najbardziej znaną wyspą na świecie. Tylko jej długość, licząca około dziewięć kilometrów, wprawia odwiedzających w osłupienie. W czasie odpływu, na wyspie przybywa tyle ziemi, że niektórzy mieszkańcy zaczynają wątpić, czy Teneryfa naprawdę jest największą z Wysp Kanaryjskich. Stałe słońce, ogromne baseny, które się tu tworzą oraz nieskończony biały piasek, sprawiają, że zasługuje na inny synonim – raj.
Plaża windsurfingu i kitesurfingu w Jandía
W rzeczywistości, Sotavento obejmuje pięć plaż: La Barca, Risco del Paso, Mirador, Malnombre i Los Canarios. Podczas niekończących się spacery wzdłuż jego przejrzystych wód nie trzeba nawet czekać na odpływ. Bariera piasku mająca 100 i 300 metrów od brzegu tworzy trzy kilometrowe laguny idealne dla początkujących windsurfingowców i kitesurfingowców, którzy często goszczą w tych okolicach. Wystarczy odwrócić głowę, aby cieszyć się spokojem na tysiącu metrów piasku, morza i przyjemności. Luksus.
Length
9 km
Nudist zone
Public transport
Localidad
Jandía

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
4
9
262
10045