Plaża La Concha w El Cotillo

Jedna z najsławniejszych plaż na Fuerteventura
Na północnym-zachodzie wyspy Fuerteventura mieszczą się plaże nadmorskiego miasteczka El Cotillo. Rozciągają się w kierunku północnym w postaci szeregu małych rodzinnych zatok o białym piasku i spokojnych, turkusowych wodach. Wśród nich jest plaża La Concha, jedna z najbardziej znanych na wyspie Fuerteventura ze względu na jej spokój, piękno i jakość. Położona blisko miasteczka dostarcza okazji do skorzystania w ogródku piwnym z widokiem na morze ze wspaniałego zachodu słońca, kiedy niebo zmienia się z pomarańczowego we fioletowe w przeciągu kilku minut.
Mała zatoka o białym piasku dla całej rodziny w El Cotillo
Plaża La Concha zawsze ma małe fale dzięki jej naturalnym rafom podwodnym w kształcie podkowy. W dniach kiedy zrywa się wiatr, corralitos - niewielkie okrągłe mury z wulkanicznego kamienia utworzone przez tutejszych mieszkańców - mogą posłuż jako schronienie. A przy odpływie najmłodsi mogą spokojnie bawić się w kałużach jakie tworzą się pomiędzy skałami ją otaczającymi. Bardzo blisko plaży ma do dyspozycji apartamenty, posiada również usługi ratowników i restaurację z ogródkiem piwnym w niewielkiej odległości.
Length
220 m
Accessible
Hammok sunshade
Lifeguard
Parking
Restaurant
Showers
Tourist info
Localidad
El Cotillo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
4
9
262
262
10045