Plaża La Concha na wysepce Lobos

Kąpiel na piaskowej plaży na wysepce Lobos
Główna plaża wysepki Lobos, na północ od Fuerteventury, jest idealna na początek dnia i kontynuowanie ścieżką, która ukazuje się na tej prawie dzikiej wyspie, liczącą 4,5 kilometrów kwadratowych. Nie jest złym pomysłem zakończyć wycieczkę na piechotę przez wysepkę, na którą jedynie można dopłynąć łódką. Każda możliwość wybrania się na tę plażę staje się pretekstem do korzystania z zazwyczaj spokojnego Atlantyku –czasami nawet uśpionego–, piasek o prawie białym kolorze i wręcz legendarny spokój w odległości jednego kilometra.
Najlepsza plaża na Lobos z widokami na Fuerteventurę
Plaża La Concha znajduje się jedynie 10 minut na piechotę od strony mola, który łączy z Corralejo i zaledwie 15 minut od portu na Lobos. Jej półokrągły kształt i ochrona, którą zapewnia jej zatoka, kluczowo przyczyniają się do przezroczystości swoich wód, często w niebieskim, kryształowym kolorze. Jest to dość bezludna wysepka, gdzie prawie cały czas świeci słonce, odświeżyć się w tym zakątku, w samotności albo otoczeniu najbliższych, pojednuje z życiem. W taki sposób, że niektórzy organizują tu kemping albo decydują się na szybki powrót.
Length
500 m
Nudist zone
Localidad
Islote de Lobos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
4
9
262
10045