Plaża El Castillo

Spokojne wody pod osłoną zatoki w Caleta de Fuste
W Caleta de Fuste, na wschodzie wyspy Fuerteventura, znajduje się plaża dla odprężenia się na słońcu Wysp Kanaryjskich. El Castillo jest spokojną plażą, która tradycyjnie była wykorzystywana jako punkt urlopowy mieszkańców Puerto del Rosario. To bardzo bezpieczna plaża o delikatnym, żółtym piasku i łagodnych wodach przez cały rok, położona w zatoce. Idealna dla relaksującego urlopu nad Oceanem Atlantyckim.
Turystyczna plaża w pobliżu lotniska na Fuerteventura
Plaża El Castillo leży zaledwie 10 minut od lotniska na wyspie Fuerteventura i otrzymała swoją nazwę od pobliskiej fortecy z XVIIIw., zakatalogowanej jako Zabytek o Interesie Kulturowym. O charakterze turystycznym, jest ona również odwiedzana przez rodziny z uwagi na szereg usług: wynajem leżaków i parasoli, parking, przystanki autobusowe i taksówek oraz nadmorski deptak, otoczony restauracjami i apartamentami, który łączy się z centrum handlowym. A dzięki bliskości z przystanią jachtową możliwe jest uprawianie windsurfingu, pływanie z uchatkami lub zbadanie tutejszych głębin morskich uprawiając nurkowanie.
Length
800 m
Hammok sunshade
Lifeguard
Parking
Restaurant
Showers
WC
Public transport
Tourist info
Localidad
Antigua

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
4
9
262
262
10045