El Verodal

Plaża z czerwonym piaskiem wulkanicznym

Na plaży El Verodal w północno-zachodniej części El Hierro podziwiać można wspaniałe krajobrazy obszaru La Frontera. Ta niezwykle piękna plaża, przede wszystkim ze względu na charakterystyczny, czerwonawy piasek wulkaniczny, jest niewątpliwie warta odwiedzenia, choć silne prądy zniechęcają do kąpieli. Mimo to El Verodal jest bardzo popularną plażą, na której można podziwiać prawdziwie spektakularny krajobraz otoczonego wysokimi skałami środowiska wulkanicznego. Wielkie języki zastygłej lawy świadczą o niszczącej sile wulkanu podczas ostatnich erupcji w tej części wyspy.

Podziwiaj widoki i przyrodę

Chociaż nie zaleca się tego miejsca do kąpieli i nie ma tu usług typowych dla turystycznych kurortów, z pewnością warto wybrać się na El Verodal, aby zobaczyć tę osobliwą plażę, tak odmienną od reszty wyspy. Plaża położona w niemal nietkniętym ludzką ręką otoczeniu jest idealna dla tych, którzy lubią kontakt z naturą i podziwiać wspaniałe widoki. Podobnie jak reszta wyspy, ta strefa również charakteryzuje się stromą linią brzegową i stanowi wspaniałe otoczenie, w którym można spędzić idealny dzień.

Długość
150 m
Parking
Sin vigilancia
Oleaje fuerte
LGTBI
Localidad
El Verodal
Kąpiel z zachowaniem środków ostrożności

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
7
9
262
10045