Arenas Blancas

Jedyna plaża o białym piasku na El Hierro

Dlaczego mieliby nadać jej inną nazwę, skoro cechą charakterystyczną tej 50-metrowej zatoczki w Parque Rural de Frontera, na południowym zachodzie, jest fakt, że jest to jedyna zatoczka z białym piaskiem na wyspie El Hierro. Powstał on w wyniku rozbijania muszli mięczaków przyniesionych przez prądy morskie i erozji wywołanej przez fale, które rozbijają się o skały wulkaniczne wybrzeża. Jest to otwarta zatoka o średnim zafalowaniu, jednak kąpiel tutaj nie jest tutaj niebezpieczna. Jest to spokojna plaża, idealna dla osób, które chcą zaznać odrobinę prywatności.

Dziewicza zatoka dla miłośników przygód

Playa Arenas Blancas ma wszystko, czego można oczekiwać od dziewiczej plaży: jest niewielka i ciężko się tu dostać, gdyż nie dojeżdża tutaj transport publiczny. Skutkuje to właśnie ekskluzywnością tej plaży. Aby tutaj dotrzeć, należy zaparkować auto dość daleko i przejść pozostałą drogę pieszo lub też przyjechać samochodem z napędem 4x4. Jest idealnym miejscem dla osób poszukujących dzikiej natury, którzy nie potrzebują udogodnień czy baru na plaży i którzy chętnie przygotują swój własny prowiant i zabiorą śmieci. Jako punkt odniesienia należy podać, że szpital na El Hierro znajduje się w odległości 58 km.

Długość
50 m
Sin vigilancia
Oleaje moderado
Localidad
Tacoronte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
7
9
262
10045