Loro Parque Animal Embassy

Najlepsze nowoczesne zoo na świecie

Położony w miejscowości Puerto de la Cruz na północy Teneryfy ogród zoologiczny Loro Parque Animal Embassy to wyjątkowe miejsce, w którym można obejrzeć z bliska ponad 400 gatunków zwierząt oraz dowiedzieć się więcej na temat ich cech i zachowań. To nowoczesne zoo (czy też ambasada zwierząt) może poszczycić się już ponad półwiekową historią, w której trakcie stało się wzorem dla innych w zakresie ochrony gatunkowej i badań naukowych nad zwierzętami – w szczególności pod kątem ich podatności na oddziaływanie światowego kryzysu środowiskowego. Ponadto ośrodek jest pierwszym na świecie ogrodem zoologicznym o ujemnym śladzie węglowym. Loro Parque Animal Embassy to nie tylko światowy przykład dla innych ogrodów, ale też miejsce niczym sanktuarium, w którym można podziwiać małpy, wielkie koty czy ptactwo w naturalnych siedliskach; zadziwić się inteligencją i umiejętnościami delfinów, orek i lwów morskich; spacerować wśród ryb, rekinów i niezwykle różnorodnej roślinności wodnej, a przy tym korzystać z atrakcji rekreacyjnych, oferty gastronomicznej i placów zabaw dla najmniejszych gości.

Największy na świecie zbiór papug i wielkie pingwinarium

Oprócz inicjatyw z zakresu ochrony i odnowy populacji zwierząt, dydaktyki oraz ochrony środowiska, Loro Parque słynie na całym świecie ze swojej nadzwyczajnej kolekcji egzotycznego ptactwa, wśród którego obejrzeć można ponad 300 gatunków papug. Poprzez założoną przez siebie fundację Loro Parque zajmuje się m.in. ochroną i ratowaniem gatunków zagrożonych wyginięciem. Jak do tej pory, udało się tu uratować ponad 10 gatunków papug. W ogrodzie znajduje się również największe na świecie pingwinarium, w którym mieszka ponad 250 pingwinów różnych gatunków. Z krainy lodu można zejść kilka metrów pod poziom morza, by podziwiać akwarium, w którym ryby i rekiny pływają wśród koralowców. Za swoją tytaniczna pracę Loro Parque został w 2008 r. nagrodzony tytułem Animal Embassy, jako ogród zoologiczny prowadzący zrównoważoną i odpowiedzialną działalność.

Catering
Parking
Shows
Localidad
Puerto de La Cruz
Więcej informacji na temat rezerwacji, położenia, danych do kontaktu oraz aktualnych godzin otwarcia można uzyskać na stronie internetowej Loro Parque.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Korzystaj z instalacji w sposób odpowiedzialny! Postępuj zgodnie z instrukcjami danego miejsca.
- Używaj koszy na śmieci i segreguj śmieci przez wrzuceniem do właściwego pojemnika. Nie wyrzucaj niedopałków na ziemię.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
Tagi
Etiquetas
1
9
54805 14
262
262
10045