Wąwóz Barranco del Infierno

Piękny krajobraz z bujną przyrodą

Wąwóz Barranco del Infierno, którego nazwa — Piekielny Wąwóz — oddaje jego urwisty charakter, stanowi park krajobrazowy znajdujący się w gminie Adeje, w południowo-zachodniej części Teneryfy. Razem z innymi wąwozami i formacjami skalnymi w okolicy, całość stanowi specjalny rezerwat przyrody Barranco del Infierno – z przepięknymi krajobrazami charakteryzującymi się bujną przyrodą i wielką różnorodnością biologiczną bogatą w wiele gatunków endemicznych. Wśród ptaków można wymienić przede wszystkim jastrzębie, kruki, pustułki i burzyki żółtodziobe. W tym rezerwacie przyrody, mającym również dużą wartość archeologiczną, znajdują się także niezliczone jaskinie z interesującymi rytami skalnymi.

Wejdź do wąwozu i podążaj szlakiem

Obecnie, aby chronić środowisko i nie zmieniać warunków życia gatunków, które zamieszkują to cudowne miejsce, dostęp do szlaku Barranco del Infierno jest ograniczony do 300 osób dziennie, należy więc z wyprzedzeniem poprosić o rezerwację. Ten wyjątkowy zakątek natury odkrywa przed turystami imponujące krajobrazy wzdłuż trzygodzinnej trasy, której kulminacją jest przepiękny wodospad o wysokości ponad 200 metrów — to niezapomniana nagroda czekająca na tych, którzy przemierzyli cały szlak. Na wycieczkę zalecamy odpowiednie obuwie, radzimy również wybierać na tę wycieczkę mniej upalne dni.

Flora interest
Parking
Trekking routes
Public transport
Wildlife interest
Localidad
Adeje

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
1
10
262
10045