Park Wiejski Anaga

Rozpoznać teren gór La Laguna i Santa Cruz
Anaga to masyw górski ze szpiczastymi krawędziami i ściśniętymi głębokimi wąwozami, pokrytymi kobiercem lasu wawrzynowego i urzekającymi folwarkami rozsianymi to tu, to tam. I to wszystko w mniej niż w godzinę jazdy samochodem z La Laguna, miasta wpisanego na Listę dziedzictwa światowego UNESCO, oraz od stolicy i głównego portu wyspy Teneryfy, Santa Cruz. Zbadać Anaga to jak pojechać do miejsca o wyraźnie wiejskim charakterze i w minione czasy, kiedy związek pomiędzy człowiekiem a jego otoczeniem był bliższy.
Wycieczka do lasu wawrzynowego w Anaga
Idealna wycieczka po tym obszernym Parku Wiejskim powinna objąć centrum dla odwiedzających Cruz del Carmen, na drodze TF-1. Następnie spacer szlakiem pieszym Vueltas de Taganana dla podziwiania gęstego lasu wawrzynowego i historycznego folwarku Taganana. Dla wytchnienia nie ma jak kąpiel i danie ze świeżej ryby na plaży Benijo lub Roque de Las Bodegas. A przenocować najlepiej w oficjalnym schronisku Montes de Anaga lub w jednym z licznych domów turystyki wiejskiej tego parku.
Wysokość
1.024 m
Flora interest
Catering
Parking
Perfoming center
Trekking routes
Public transport
Recreation areas
Wildlife interest
Localidad
Santa Cruz de Tenerife

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
No te lo puedes perder
Imagen
Subtítulo
Park Wiejski Anaga
Título
Las wawrzynowy przy Cruz del Carmen

Centrum dla odwiedzających i muzeum Anaga

Po środku Parku Wiejskiego Anaga i w pobliżu historycznej starówki La Laguna mieści się Cruz del Carmen. Ten punkt przecięcia się dróg posiada centrum dla odwiedzających i niewielkie muzeum poświęcone roślinności, faunie i tradycjom Anaga. Obok nich odwiedzający mogą podziwiać widoki z obszernego punktu widokowego, z którego dostrzega się sylwetkę Teide zarysowującą się na tle nieba.

Rodzinna restauracja i kawiarnia to dwa miejsca doskonałe do odzyskania sił zarówno degustując aperitif jak i tradycyjne danie. Wilgotne lasy wawrzynowe tak charakterystyczne dla Parku Wiejskiego Anaga otaczają Cruz del Carmen, zapraszając do korzystania z przyrody i 19 różnych gatunków drzew, które nadają Anaga wygląd dżungli, której trudno się oprzeć i nie zbadać.

Imagen
Subtítulo
Park Wiejski Anaga
Título
Sieć szlaków pieszych

Trasy z lasu wawrzynowego po wybrzeże

Park Wiejski Anaga kryje pośród swoich lasów wawrzynowych i wąwozów kompletną sieć szlaków pieszych, które przemierzają różne zakątki tych gór. Popularność Anaga wśród piechurów wynika ze zróżnicowania tras i bogactwa pejzaży: dla podziwiania zarówno lasu wawrzynowego jak i wybrzeża najpopularniejsza jest droga prowadząca do folwarku Taganana, gdyż pozwala turyście zakończyć wyprawę kąpielą w morzu.

Z kolei, szlak Sendero de los Sentidos jest idealny dla rodziny z dziećmi i osób o zredukowanej zdolności poruszania się, gdyż jest pełen interaktywnych przeżyć w trakcie kontaktu z przyrodą. Natomiast opcją dla najodważniejszych jest kolista trasa Chamorga, z której można podziwiać imponujący widok na skałę Anaga i pospacerować po opuszczonym folwarku otoczonym dracenami.

Imagen
Subtítulo
Park Wiejski Anaga
Título
Dzikie plaże

Spokojne plaże dla zatracenia się i skorzystania z morza na Teneryfie

Wybrzeże Parku Wiejskiego Anaga skąpane Atlantykiem to idealne miejsce dla skorzystania z morza, spokoju i naturalnych okolic jakie je otaczają. Na niektórych z jego plażach czy zatokach takich jak Almáciga, możliwe jest odnalezienie knajpki dla spróbowania dania przygotowanego ze świeżej ryby, lub zatracenie się z dala od cywilizacji w Antequera, do której dochodzi się tylko na pieszo albo dopływa statkiem.

Plaże Benijo i Roque de las Bodegas na północy Parku Wiejskiego Anaga są ulubione przez surferów. Obydwie są dostępne z drogi asfaltowej i posiadają różne restauracje w ich pobliżu. Roque de las Bodegas położona jest naprzeciwko folwarku Taganana, podczas gdy z Benijo podziwia się krajobraz wulkaniczny skał w Anaga i bezmiar oceanu.

Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
1
10
262
10045