Pejzaż Pod Ochroną La Geria

Jedyny na świeci pejzaż wulkaniczny

Jak ta sucha wyspa Lanzarote może produkować swoje wyśmienite słodkie białe wina? Odpowiedzią jest ‘geria’, stożkowaty otwór wykopany w naturalnych warstwach żużlu wulkanicznego na kilka metrów głębokiego, w środku którego sadzi się winorośl i na krawędzi którego ustawia się kamienie w kształcie półksiężyca jako zabezpieczenia przed wiatrem. Rząd za rzędem tych idealnych wyżłobień zabarwionych na zielono, w kolorze ochry i czarnym tworzą jedyny na świecie pejzaż, który przyczynił się do ogłoszenia Lanzarote Rezerwatem Biosfery przez UNESCO.

Uznane międzynarodowo wina i winnice

Choć za pomocą tego systemu również uprawiane są drzewa owocowe takie jak np. drzewa figowe, jednak gwiazdą tych gerias jest winorośl. Na terenie Pejzażu Pod Ochroną La Geria funkcjonują liczne winnice, które sprzedają wina międzynarodowo nagrodzone, jak znane wina małmazja. Pod tymi spektakularnymi winnicami ukrywa się inny naturalny klejnot, jaskinia Los Naturalistas, o 1600 metrach długości. Ta grota jest dostępna przy zachowaniu ostrożności i dobrej latarce, która oświetli liczne choć niewielkie iglice lawowe jakie wystają z sufitu.

Wysokość
260 m
Flora interest
Catering
Parking
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
Yaiza

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
3
10
262
10045