Charco de los Clicos

Jezioro wewnątrz krateru wulkanicznego na Lanzarote

Na zachodnim wybrzeżu wyspy Lanzarote, w pobliżu Yaiza, można odnaleźć krajobraz pełen kontrastów. W nim dawny krater wulkaniczny zanurza się w Oceanie Atlantyckim tworząc jezioro znane jako Charco de los Clicos, ogłoszone Rezerwatem Przyrody. Jego zielony kolor wywołany algami znajdującymi się na dnie kontrastuje z czarnym piaskiem plaży zwanej El Golfo, położonej zaledwie 100 metrów od jeziora, oraz z błękitem morza i nieba.

Krajobraz wulkaniczny obok morza do podziwiania

Dla lepszego docenienia tego widoku najlepiej najpierw odwiedzić punkt widokowy El Golfo, szczególnie w ostatnich godzinach dnia, kiedy spokój i cisza panują w otoczeniu. Droga prowadząca w dół od parkingu i punktu widokowego aż po samą plażę pozwala osobiście podziwiać niezwykły krajobraz wulkaniczny Charco de los Clicos oraz zachód słońca nad brzegiem morza.

Wysokość
5 m
Trekking routes
Localidad
Yaiza

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
  • Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
3
10
262
10045