Park Przyrody Cumbre Vieja

Robiący wrażenie krajobraz o dużym znaczeniu archeologicznym
Park Przyrody Cumbre Vieja rozciąga się od centrum po południową część wyspy La Palma. W nim można podziwiać począwszy od prehistorycznych wylewów wulkanicznych po te najnowsze, istniejące od erupcji wulkanu Teneguía w 1971 roku. Niektóre z wulkanów Parku Przyrody Cumbre Vieja dają schronienie różnym chronionym gatunkom roślinnym i zwierzęcym. Las sosnowy jaki porasta większą część parku kontrastuje z ciemnym kolorem ziemi tworząc robiący wrażenie krajobraz.
Piesza trasa pomiędzy wulkanami na La Palma
Najlepszy sposób na poznanie aktywności wulkanicznej na La Palma i odkrycie natury w Parku Przyrody Cumbre Vieja jest pieszą trasą jaka przemierza park z północy na południe. Znana jest ona jako „Szlak wulkanów” i przechodzi przez wszystkie ważne stożki wulkaniczne. Dodatkowo z tej drogi, nienadającej się dla ruchu pojazdów, można podziwiać wyjątkowy widok na La Palma i pozostałe pobliskie wyspy.
Perfoming center
Trekking routes
Recreation areas
Localidad
Breña alta, Breña baja, Mazo, El Paso, Fuencaliente

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
5
10
262
10045