Las Los Tilos

Pierwotny las na La Palma

To nieszkodliwa i spokojna dżungla, w której obficie występują mchy, cisza i zapach świeżych liści. Los Tilos (lub Los Tiles jak jego oficjalna nazwa) jest jednym z nielicznych światowych ostoi lasu wawrzynowego, pierwotnego i gęstego lasu o szerokich liściach, jaki tysiące lat temu gęsto występowały na naszej planecie. To dlatego Los Tilos został ogłoszony Rezerwatem Biosfery przez UNESCO w 2002r., aby być chroniony, a ta ochrona obecnie rozciąga się na całą wyspę La Palma.

Trasa po lesie Los Tilos

Las wawrzynowy, klejnot La Palma, jest położony na północnym-wschodzie wyspy w odległości 24 km drogą prowadzącą od miasta Santa Cruz i zaledwie o cztery kilometry od osady Los Sauces. Droga kończy się w centrum dla odwiedzających Los Tiles, które oferuje sale tematyczne, projekcje filmów wideo i kawiarnię. W celu zanurzenia się w ten rezerwat polecane są dwa wspaniałe szlaki bez przewodnika, pierwszy to 2,5 kilometrowe przejście przez serce lasu i drugi, który wspina się w górę jakieś tysiąc metrów aż do orzeźwiających źródeł Marcos i Cordero.

Wysokość
260 m
Flora interest
Catering
Parking
Perfoming center
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
San Andrés y Sauces

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
  • Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
5
10
262
10045