Zapora Las Niñas

Sztuczne jezioro dla skorzystania przez cały dzień na Gran Canaria

Każdy, kto poszukuje miejsca na łonie natury dla spędzenia dnia odnajdzie w pobliżu zapory Las Niñas, we wnętrzu wyspy Gran Canaria, doskonałą enklawę. To sztuczne jezioro otoczone jest sosnami kanaryjskimi i posiada obszerny teren rekreacyjny: między innymi są tu stoły, paleniska, toalety i parking. Również do dyspozycji jest miejsce do rozbicia namiotu. Kilka szlaków przechodzi przez ten obszar i pozwalają one na podziwianie Zapory Las Niñas oraz jej okolicy w odmienny sposób.

Krajobraz – główny bohater tragicznej legendy

Zapora Las Niñas otoczona jest legendami i tajemnicą: jedna z tutejszych sosen liczy sobie ponad 400 lat życia i była głównym bohaterem tragicznej historii, w której młoda dziewczyna ginie trawiona płomieniami ognia u stóp tego drzewa. Należy podkreślić, że ta sosna, której sylwetka wyróżnia się w pięknym krajobrazie zapory Las Niñas, ocalała już kilka pożarów na przestrzeni historii.

Wysokość
260 m
Flora interest
Catering
Parking
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
Tejeda

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
2
10
262
10045