Zabytek Przyrody Wąwóz Guayadeque

Domy-jaskinie w imponującym wąwozie na Gran Canaria

Guayadeque to ukryty skarb przyrody i folkloru wyspy Gran Canaria. Ten rozległy wąwóz o długości 15 kilometrów położony na południowym-wschodzie wyspy fascynuje odwiedzającego swoim surowym krajobrazem, stromymi zboczami pokrytymi autochtoniczną roślinnością w powykręcanych kierunkach. Wrażenia bycia w miejscu z sennych marzeń dopełniają sławne domy-jaskinie tego wąwozu, liczne groty naturalne, które zostały przystosowane na indywidualne domy mieszkalne, ośrodki turystyki wiejskiej i restauracje.

Jednodniowa wycieczka w pobliżu Maspalomas

Ta spektakularna dolina jest doskonała na jednodniową wycieczkę z ośrodków turystycznych takich jak Maspalomas, od którego zaledwie leży w odległości 30 minut samochodem. Na początku wąwozu mieści się centrum dla odwiedzających Guayadeque, które wyjaśnia zwyczaje tubylców Wysp Kanaryjskich zamieszkujących ten wąwóz. Droga od koryta wznosi się aż do pustelni i kilku restauracji wykutych w skale z miejscowym jedzeniem. Z końca drogi wyrusza siedmiokilometrowy szlak pieszy dochodzący aż do kaldery wulkanicznej Los Marteles.

Wysokość
279 m
Flora interest
Catering
Perfoming center
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
Ingenio y Agüimes

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
  • Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
2
10
262
10045