Wysepka Lobos

Popłynąć statkiem na wyspę uchatek

Jednodniowa wycieczka na wysepkę Lobos to gwarancja pokrzepiającego spokoju, kryształowych wód i wulkanicznych krajobrazów o dużym pięknie. Ta wysepka, która swoją nazwę zaczerpnęła od uchatek lub mniszek śródziemnomorskich jakie zamieszkiwały jej wybrzeża jeszcze do niedawna, ma zaledwie 4,5 kilometra kwadratowego i 127 metrów wysokości… i żadnej drogi asfaltowej. Położona jest w odległości 15 minut statkiem na północnym krańcu wyspy Fuerteventura, a jej ogromne walory krajobrazowe i przyrodnicze posłużyły na ogłoszenia jej Parkiem Przyrody.

Snorkeling i turystyka piesza na wysepce Lobos

Aby przybyć do jej wybrzeży z wulkanicznej skały i białego piasku można wziąć niewielki prom z portu w Corralejo na Fuerteventura. Już z pokładu statku dostrzega się przejrzystość tutejszej niebiesko-turkusowej wody, idealnej do uprawiania snorkelingu i przeczuwa się jakość świeżej ryby, jaka jest podawana w folwarku Puertito de Lobos. Kilka szlaków pieszych pozwala na odbycie wycieczek do idealnego stożka wulkanicznego La Montaña, na intymną plażę La Calera lub do emblematycznej latarni Lobos.

Wysokość
25 m
Flora interest
Catering
Parking
Trekking routes
Recreation areas
Wildlife interest
Localidad
Islote de Lobos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
4
10
262
10045