Święta Góra Tindaya

Święta i magiczna góra na Fuerteventura
Góra Tindaya położona jest w północno-zachodniej części wyspy Fuerteventura, bardzo blisko La Oliva. Dawni mieszkańcy Fuerteventura uważali Tindaya za świętą górę, której przypisywano magiczne właściwości, tak jak zaświadcza o tym ponad 300 grawerów w kształcie stopy o wielkiej wartości architektonicznej, jakie na niej odkryto. Ta samotna góra licząca sobie 400 metrów wysokości i ociosana upływem czasu, wyróżnia się w tym jałowymi i płaskim krajobrazie typowym dla Fuerteventura.
Szlaki piesze i tajemnicze krajobrazy w Tindaya
Na południowo-zachodnim grzbiecie Tindaya można odnaleźć szlak, który pozwoli odwiedzającemu poznać ją z blika i podziwiać piękno kolorów, choć cały krajobraz jaki otacza tę świętą górę jest przesiąknięty spokojem i tajemnicą. U jej podnóża w kierunku południowym mieści się niewielkie miasteczko, w którym można odnaleźć kilka sklepów i restauracji czyniących bardziej wygodnym pobyt w tym magicznym zakątku.
Trekking routes
Localidad
La Oliva

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
4
10
262
10045