Park Przyrody Corralejo

Największe wydmy Wysp Kanaryjskich położone są na Fuerteventura

Park Przyrody Corralejo jest idealnym miejscem do podziwiania pustynnego piękna wyspy Fuerteventura. Ten przybrzeżny pas o szerokości 2,5 na 10,5 kilometrów, usytułowany jest w północno-wschodniej części wyspy, ma dwie części harmonicznie kontrastujące. Na północy, w pobliżu dużego ośrodka turystycznego Corralejo znajduje się największe pole wydmowe Wysp Kanaryjskich, olbrzymi teren o białym piasku, skąpany turkusowymi wodami Oceanu Atlantyckiego. Część południowa jest całkowicie odmienna: wulkaniczna w odcieniach ochry i czerwieni o nierównych i dramatycznych kształtach.

Co można robić w Parku Przyrody Corralejo

Droga FV-1 łącząca stolicę, Puerto del Rosario, z miejscowością Corralejo, przechodzi tam, lecz samochód należy zostawić na poboczu i wejść do parku na piechotę. Aby skorzystać z plaż Corralejo koniecznie trzeba zabrać ze sobą ręcznik, wodę do picia i ochronny krem przeciwsłoneczny; opcjonalnie również strój kąpielowy, jeżeli nie jest się nudystą, oraz latawiec. Natomiast, dla zagłębienia się w krajobraz wulkaniczny należy nałożyć buty trekkingowe, by wspiąć się 300 metrów na wulkan Montaña Roja oraz wziąć aparat dla sfotografowania wysyp Lanzarote i La Graciosa unoszących się na morzu.

Flora interest
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
La Oliva

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
4
10
262
10045