Zabytek Przyrody Las Playas

Zaskakujący krajobraz na południowym-wschodzie El Hierro

Zabytek Przyrody Las Playas kryje jeden z najbardziej zaskakujących krajobrazów wyspy El Hierro: ogromny ubytek, jaki pozostawiły po sobie na południowo-wschodnim wybrzeżu masowe obsunięcia się ziemi, które zwaliły część najmłodszej z Wysp Kanaryjskich. Wynikiem jest olbrzymi amfiteatr o dziewięciu kilometrach długości i powyżej tysiąca metrów w górę, który spogląda na morze i otula turystę tworząc tajemniczy oraz pełen spokoju zakątek. Jego usytuowanie z dala od miast i miasteczek zamienia go w idealny kierunek dla spędzenia spokojnego urlopu.

Zwiedzanie skały Bonanza i Parador Nacional de Turismo

Widok na tę wspaniałą półokrągłą dolinę jest imponujący zarówno z punktów widokowych Las Playas i Isora, obydwa leżące na szczycie jak i ze żwirowatych plaż, od jakich zaczerpnęła swoją nazwę. Na przeciw tej doliny wynurza się z morza sławna skała Bonanza, formacja wulkaniczna o sugestywnym kształcie, która jest naturalnym symbolem tej wyspy. A przy samym morzu działa jeden z luksusowych, państwowych hoteli Hiszpanii, Parador Nacional na El Hierro. Ta spokojna dolina w zaledwie 10 minut samochodem od głównego portu wyspy, La Estaca.

Wysokość
285 m
Flora interest
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
Valverde

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
  • Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
7
10
262
10045