Podróż na Wyspy Kanaryjskie w styczniu

Wakacje w styczniu? Zacznij rok jak nowy! Ucieknij przed zimnem, aby cieszyć się plażą, słońcem i przyrodą, odpocząć i nabrać sił. Średnia temperatura 19º i dziewięć godzin słońca dziennie to idealny powód, by nie zastanawiać się dwa razy. Na co czekasz?

Contenido

Nie każdy może powiedzieć, że święta Bożego Narodzenia spędził, kąpiąc się na plaży... a tutaj jest to możliwe. Zanurz się w turkusowej wodzie na plaży i zacznij rok jak nowy.

Pływanie 1 stycznia to typowo kanaryjska tradycja i faktycznie, na plaży Las Canteras w Las Palmas, co roku organizuje się ludową fiestę, aby świętować nowy rok dobrą kąpielą.

Imagen
Contenido

Przyjedź i ciesz się festiwalem inaugurującym sezon muzyczny w Europie w każdym styczniu i lutym. W ciągu ponad 30 lat ten festiwal stał się międzynarodowym punktem odniesienia dla orkiestrowej muzyki klasycznej na całym świecie.

Ponadto można przeżyć to wydarzenie w niektórych z najbardziej wyjątkowych i emblematycznych budynkach na wyspach: w Audytoriium Alfredo Kraus na Gran Canariia, i w Audytoriium Adán Martín na Teneryfie (to ostatnie zaprojektował Santiago Calatrava).

Imagen
Contenido

Po dniach spędzonych na ucztowaniu i posiłkach bożonarodzeniowych, trzeba odpocząć po ekscesach i naładować akumulatory. Na szczęście na wszystkich siedmiu wyspach można znaleźć wiele różnorodnych spektakularnych typów środowiska naturalnego. Wulkany, rajskie plaże, naturalne baseny, wiekowe lasy, parki narodowe, przejrzysta woda i czyste niebo, idealne do obserwowania gwiazd — wszystkim tym można cieszyć się przez cały rok, nawet podczas zimowego wypoczynku.

Imagen
Contenido
  • okulary słoneczne
  • wygodne ubrania
  • lekka kurtka