Podróż na wyspy Kanaryjskie w sierpniu

Jeszcze nie wiesz, co robić, aby uciec przed upałem? Rozwiązaniem jest podróż na wyspy Kanaryjskie w sierpniu. Czeka tu na Ciebie łagodniejsze lato i wiele planów, aby cieszyć się przyjemnościami na lądzie, na morzu i w powietrzu. Sierpień jest jednym z najlepszych miesięcy, by podziwiać nocne niebo, odkrywać nowe zainteresowania i poznawać niektóre z najstarszych tradycji kanaryjskich.

Contenido

Jeśli zdecydujesz się na wakacje w sierpniu, trafisz na Perseidy, jeden z najbardziej spektakularnych deszczy meteorów w ciągu całego roku. I gdy już się zdecydujesz, dlaczego nie podziwiać ich na najczystszym niebie w Europie? Na Wyspach Kanaryjskich mamy 3 rezerwaty Starlight — to wyróżnienie jest przyznawane wyłącznie miejscom, w których można obserwować niebo w stanie czystym, bez zanieczyszczenia światłem miast czy samolotów.

Imagen
Contenido

Czasem, gdy jest bardzo gorąco, ostatnią rzeczą, której możesz pragnąć to być jak najdalej od basenu lub morza. Ale w klimacie takim jak na Wyspach Kanaryjskich, słońce pozwoli Ci nie tyko wspaniale spędzić dzień na plaży, lecz będzie towarzyszyć Ci na wycieczkach w górach, w pierwszy dzień uprawiania nowego sportu czy wieczorem na zakupach.

Imagen
Contenido

Jeżeli w tym miesiącu odwiedzasz Wyspy Kanaryjskie, polecamy Ci dwie tradycyjne uroczystości: „Bajada de la Rama” (Znoszenie gałęzi) w Agaete na Gran Canaria oraz pielgrzymkę do Matki Boskiej z Candelarii na Teneryfie. Podczas pierwszego z tych świąt procesja przechodzi przez całe miasto w rytmie muzyki, kierując się ku morzu, a jej uczestnicy tańczą i wymachują gałęziami sosny, eukaliptusa, wawrzynu, a podczas drugiego z nich tysiące pielgrzymów z Teneryfy idzie pieszo do Candelarii ku czci swojej patronki.

Imagen
Contenido
  • Okulary słoneczne
  • kapelusz
  • krem przeciwsłoneczny