Podróż na wyspy Kanaryjskie w sierpniu

Jeszcze nie wiesz, co robić, aby uciec przed upałem? Rozwiązaniem jest podróż na wyspy Kanaryjskie w sierpniu. Czeka tu na Ciebie łagodniejsze lato i wiele planów, aby cieszyć się przyjemnościami na lądzie, na morzu i w powietrzu. Sierpień jest jednym z najlepszych miesięcy, by podziwiać nocne niebo, odkrywać nowe zainteresowania i poznawać niektóre z najstarszych tradycji kanaryjskich.

Contenido

Jeśli zdecydujesz się na wakacje w sierpniu, trafisz na Perseidy, jeden z najbardziej spektakularnych deszczy meteorów w ciągu całego roku. I gdy już się zdecydujesz, dlaczego nie podziwiać ich na najczystszym niebie w Europie? Na Wyspach Kanaryjskich mamy 3 rezerwaty Starlight — to wyróżnienie jest przyznawane wyłącznie miejscom, w których można obserwować niebo w stanie czystym, bez zanieczyszczenia światłem miast czy samolotów.

Imagen
Roque de los Muchachos
Roque de los Muchachos
Contenido

Czasem, gdy jest bardzo gorąco, ostatnią rzeczą, której możesz pragnąć to być jak najdalej od basenu lub morza. Ale w klimacie takim jak na Wyspach Kanaryjskich, słońce pozwoli Ci nie tyko wspaniale spędzić dzień na plaży, lecz będzie towarzyszyć Ci na wycieczkach w górach, w pierwszy dzień uprawiania nowego sportu czy wieczorem na zakupach.

Imagen
Aqualand
Aqualand
Contenido

Jeżeli w tym miesiącu odwiedzasz Wyspy Kanaryjskie, polecamy Ci dwie tradycyjne uroczystości: „Bajada de la Rama” (Znoszenie gałęzi) w Agaete na Gran Canaria oraz pielgrzymkę do Matki Boskiej z Candelarii na Teneryfie. Podczas pierwszego z tych świąt procesja przechodzi przez całe miasto w rytmie muzyki, kierując się ku morzu, a jej uczestnicy tańczą i wymachują gałęziami sosny, eukaliptusa, wawrzynu, a podczas drugiego z nich tysiące pielgrzymów z Teneryfy idzie pieszo do Candelarii ku czci swojej patronki.

Imagen
Fiesta de la Rama. Agaete. Gran Canaria
Fiesta de la Rama. Agaete. Gran Canaria
Contenido
  • Okulary słoneczne
  • kapelusz
  • krem przeciwsłoneczny