Podróż na wyspy Kanaryjskie w październiku

Czy kiedykolwiek spędziłeś wakacje w październiku, wylegując się na plaży? Albo uprawiając ulubiony sport wodny? W łagodnym klimacie Wysp Kanaryjskich najwspanialsza jest swoboda w układaniu planów. Co planujesz? Co tylko chcesz: w mieście, na plaży czy w górach. Wybór należy do Ciebie!

Contenido

W październiku odbywa się Open Fotosub na wyspie El Hierro, konkurs fotografii podwodnej, którego uczestniczy uwieczniają niesamowite widoki z głębi wód wokół wyspy.

Ponadto Na Wyspach Kanaryjskich można znaleźć wiele szkół nauki nurkowania i wspaniałe miejsca do nurkowania, zarówno dla początkujących, jak i dla ekspertów. Przestań się bać oceanu i odkryj nowy świat, który otwiera się przed Tobą.

Imagen
Sub - Fondo submarino
Sub - Fondo submarino
Contenido

W październiku na Wyspach Kanaryjskich świętujmy nasz szczególny Halloween: „Los Finaos”. Dawniej dzieci chodziły od domu do domu, prosząc o podarki i zbierały słodkie przysmaki, takie jak migdały, orzechy czy figi. Po południu najstarsza kobieta w rodzinie opowiadała historie o tych, którzy odeszli, potem wszyscy wychodzili na zewnątrz, jedli kasztany i tańczyli,. Obecnie ta tradycja słabnie i jest zastępowana wersją anglosaską, lecz jest wciąż żywa w wielu częściach wyspy.

Imagen
Finaos
Finaos
Contenido

W październiku 1492 r. Kolumb dotarł do Ameryki i zmienił bieg historii. Dlaczego nie skorzystać z dobrej pogody, aby dowiedzieć się czegoś o jego pobycie na Wyspach Kanaryjskich? Odwiedź dawny dom gubernatora Gran Canaria, który pomógł mu naprawić Pintę, muzeum odkrycia Nowego Świata na La Gomera czy Torre del Conde, gdzie według podań Kolumb miał potajemnie spotykać się z panią wyspy, Beatriz de Bobadilla.

Imagen
Torre del Conde, La Gomera.
Torre del Conde, La Gomera.
Contenido
  • Okulary
  • Płetwy
  • Fajka nurkowa