Podróż na wyspy Kanaryjskie w lipcu

Co można robić na wakacjach w lipcu? To co tylko chcesz. Możesz uciec od wysokich temperatur i cieszyć się przyrodą, kulturą czy sportem. Znajdź plażę z piaskiem o wymarzonym kolorze, odkryj małe wioski zanurzone w tradycji i znajdź swoje miejsce na falach.

Contenido

Zaczynamy od klasycznej pozycji wakacji w lipcu: niekończące się dni na plaży, kiedy jedyne, co może Cię zajmować, to cieszyć się słońcem, piaskiem i morzem. Obojętnie, czy lubisz plaże ze wszystkimi udogodnieniami czy zagubione zatoczki, gdzie można czuć się samotnie i wyjątkowo — na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Możesz też korzystać ze światła w tej porze roku, aby cieszyć się świeżością przyrody i odkrywać piękne krajobrazy wysp dzięki rozległej sieci szlaków.

Imagen
Taburiente.. La Palma
Taburiente.. La Palma
Contenido

Jednym z najbardziej wzruszających uroczystości na cześć patronki morze jest morska procesja z La Graciosa, maleńkiej wyspy położona na północny zachód od Lanzarote. Choć wyspa nie ma nawet 30 km2 powierzchni i są na niej tylko dwie wioski, jej mieszkańcy wkładają w te uroczystości całą duszę.

A po fieście, możesz jeszcze popływać w turkusowych wodach tej tak wyjątkowej wyspy.

Imagen
Virgen Carmen
Virgen Carmen
Contenido

Wakacje w lipcu to jeden z najlepszych momentów, aby podnieść żagiel lub wzbić się w powietrze i przemierzać wody Wysp Kanaryjskich. W taj porze roku będą Ci towarzyszyć pasaty, a wiatr od lądu będzie pchać Cię na falach. Dlatego w tym czasie odbywają się liczne zawody windsurfingowe i kitesurfingowe.

Imagen
Windsurf
Windsurf
Contenido
  • kostium kąpielowy
  • klapki —lub jak je tu nazywamy "cholas".