Podróż na Wyspy Kanaryjskie w czerwcu


Czy myślisz o podróży na Wyspy Kanaryjskie w czerwcu? Oto wiele pomysłów, aby świętować nadejście lata. Odkrywaj gatunki endemiczne, stykając się z niewiarygodną przyrodą. Odwiedź uliczki wiosek z tkanymi ręcznie dywanami i świętuj najkrótszą noc w roku. Wszystko w Twoich rękach.

Contenido

Przeżyj magiczną noc letniego przesilenia. Podczas tego święta rozpala się na plażach ogniska, a mieszkańcy wychodzą z domów, aby podziwiać sztuczne ognie. Zgodnie z tradycją trzeba zebrać się wokół ognia, paląc wszystko, co stare i złe, aby się oczyścić. Jeśli będziesz na Gran Canaria, zobaczysz obchody Święta założenia miasta Las Palmas. Zatem… fiesta gwarantowana!

Imagen
Contenido

Ten świąteczny dzień jest wielkim wydarzeniem na Wyspach Kanaryjskich. W czwartek Bożego Ciała na ulicach wielu miejscowości rozkłada się robione ręcznie kobierce. Zgodnie z tradycją procesja przechodzi po ulicach na kobiercach. Układa się je z kwiatów, roślin, piasku i soli.

La Orotava na Teneryfie to miejsce, gdzie święto przybiera szczególną postać, ponieważ główny kobierzec na placu przed ratuszem układa się z piasku wulkanicznego we wszystkich kolorach przywożonego z Parku Narodowego del Teide. To dzień, którego nie można przegapić, odwiedzając Wyspy Kanaryjskie w czerwcu.

Imagen
Contenido

Zanim zacznie się lato, rozpoczyna się jedno z najbardziej niesamowitych widowisk na archipelagu. Kwiaty Tajinaste, endemicznej rośliny rodzaju Echium, to naturalna eksplozja delikatności, ulotności i magii, którą możesz podziwiać w czerwcu. Te krzewy bez gałęzi, które mogą osiągać nawet dwa metry wysokości są czerwonym tłem dla Parku Narodowego Teide. Na innych wyspach kolory Tajinaste zmieniają się od odcieni niebieskiego do bieli, stanowiąc ucztę dla wszystkich zmysłów. Na pewno znajdą się na twoich zdjęciach!

Imagen
Contenido
  • aparat fotograficzny
  • buty trekkingowe