KIERUNEK POD GWIAZDAMI

Contenido

Niezależnie czy z jednego z tutejszych wspaniałych międzynarodowych obserwatoriów czy na nocnej wycieczce z profesjonalnym przewodnikiem na tych wyspach będziesz mógł się poczuć bliżej wszechświata jak nigdy dotąd. Wpatruj się intensywnie w jedną z gwiazd, aby odkryć w niej twoją przyszłość lub poproś o życzenie.

A kto wie, może się spełni.

Contenido

Wyspy Kanaryjskie posiadają obiekty astronomiczne o dużym znaczeniu w skali światowej, położone na 2400m n.p.m. takie jak Teleskop Gregor na Teneryfie, największy w Europie lub Obserwatorium Roque de los Muchachos na la Palma. Obydwa ośrodki są otwarte dla publiczności i organizują wizyty w celu przybliżenia swojej wiedzy wszystkim zainteresowanym.

Również odnajdziesz tu różne przedsiębiorstwa, które organizuję nocne trasy z przewodnikiem lub sesje obserwacyjne ze spektakularnych punktów widokowych.

 

Contenido

Otwierając listę kierunków tzw. rezerwatów „Reserva Starlight” na Wyspach Kanaryjskich odnajdziesz 3 miejsca, które już posiadają to wyróżnienie, przyznawane tym obszarom, które zachowują nienaruszone naturalne oddziaływanie świetlne: wyspa La Palma, wyspa Fuerteventura i szczyt na wyspie Teneryfie.

Oprócz rozgwieżdżonego nieba wolnego od świateł cywilizacji, Gran Canaria oferuje rozbudowaną infrastrukturą oraz wiele atrakcji turystycznych skoncentrowanych na dobru i ochronie tego naturalnego obszaru znanego jako "Kierunek turystyczny Starlight"

Oprócz tego, Teneryfa obecnie przewodniczy w EU Sky Route, projekcie finansowanym z UE, który szuka skonsolidowania nowych tras astrofizycznych w Europie.