KARNAWAŁ KARNAWAŁÓW

Contenido

Jednak tym co sprawia, że karnawał na Wyspach Kanaryjskich różni się od innych, są łagodne temperatury, pomimo zimy. Wybierz przebranie, które najbardziej ci odpowiada, i nie martw się o pogodę. Łagodne noce z pewnością pozwolą ci się nim pochwalić.

Contenido

Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów kanaryjskiego karnawału są gale, podczas których wybierana jest jego królowa. Liczne kandydatki prezentują się w jaskrawych strojach z piór i kryształowych dżetów, które były szyte przez cały rok, a ich waga może dochodzić do stu kilogramów. Prawdziwy spektakl blasku i koloru.

Kolejnym z głównych wydarzeń są parady i kawalkady. Pokazy przebrań, występy zespołów muzyczno-tanecznych i muzyczno-teatralnych, platformy... gigantyczny wesoły i kolorowy tłum tańczący w rytm karnawału wypełnia ulice wysp.

Contenido

Uliczny karnawał i „mogollones“ - nocna rozrywka - to najważniejsze części obchodów tego święta, kiedy wszyscy wylegają na ulice w rytm muzyki, a ich jedynym celem jest dobrze się bawić i błyszczeć w karnawałowym przebraniu. Każdy jest tu mile widziany, musi tylko mieć ochotę na zabawę.

Contenido

„Murgas“ to śpiewające grupy przyjaciół, które przyprawiają karnawał szczyptą geniuszu. Słuchając ich kompozycji, zrozumiesz dlaczego mieszkańcy Wysp Kanaryjskich słyną z dużego poczucia humoru. Jednym z najbardziej zabawnych wydarzeń jest konkurs tych grup, podczas którego wykazują się całą swą kreatywnością, prezentując piosenki pełne krytyki i wymagające dużej odwagi.

Contenido

Pogrzeb sardynki: Oto nadszedł najmniej oczekiwany moment świąt: ich zakończenie. Jedna z najbardziej charakterystycznych i niecodziennych ceremonii, podczas której wszyscy mieszkańcy wysp maszerują, parodiując pogrzeb. Jest to pochówek sardynki, która zostanie spalona podczas spektaklu sztucznych ogni.