Charco Los Chochos

Ładny basen ze słoną wodą

Nie zapomnij odwiedzić tego magicznego zakątka w gminie Los Silos. Wybuchy wulkanów utworzyły piękny basen ze słoną wodą, otoczony kapryśnymi formacjami skalnymi, gdzie można zażywać kąpieli i podziwiać wyjątkowe piękno przyrody. Charco Los Chochos, zbiornik wodny leżący obok Charco de La Araña, ma głębokość ok. 2 metrów w najgłębszej części i został wyposażony w kamienne schody z poręczą, co ułatwia dostęp. Kąpielisko jest idealne dla rodziny z dziećmi i można z niego korzystać przez cały rok, ponieważ warunki klimatologiczne są zawsze odpowiednie. Stąd można podziwiać klify Acantilados de La Culata oraz szczyt Teide w bezchmurne dni. Nazwa tego miejsca wzięła się stąd, że wieśniacy przynosili tutaj łubin, aby moczyć go w słonej wodzie, co powoduje utratę charakterystycznej goryczy. Na Wyspach ta roślina strąkowa znana jest pod nazwą „chocho”.

Parking
Solarium
Is accessible
Sin vigilancia
Oleaje moderado
Localidad
Los Silos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości basenów naturalnych. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
1
9
262
10045