Charco del Viento

Cztery naturalne baseny dla wszystkich grup wiekowych

Jeżeli lubią Państwo podziwiać lawę skąpaną oceanem i naturalne baseny, tutaj są cztery. Charco del Viento jest najbardziej uczęszczaną strefą kąpieli w La Guancha i jednym z najbardziej znanych oczek wodnych o najlepszym dostępie na północy wysypy Teneryfy. Choć czasami przedostaje się tu siła Atlantyku, ta enklawa o wielkim pięknie i kontrastujących barwach pozwala na spokojne kąpiele w różnych miejscach wdzierania się morza, wraz z obszarami piaskowymi i innymi skalistymi, idealnymi dla bliższego poznania słońca.

Kąpiel z widokiem na Teide, bananowce i pobliskie parkingi

W odróżnieniu do innych naturalnych basenów Wysp Kanaryjskich dotrzeć do tego zakątka słońca i soli jest stosunkowo proste. Na drodze prowadzącej do okręgu miejskiego Icod de los Vinos i przy imponujących widokach na Teide wyasfaltowane połączenie oznaczone imieniem tego oczka wodnego prowadzi przez typowe plantacje bananowców na obszerny parking i przez odnowione schodki dostępu do prawdziwego skarbu, pomnażającego czterokrotnie poczucie przyjemności.

Parking
Solarium
Kids zone
Sin vigilancia
Localidad
La Guancha

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica.
  • Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
  • Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości basenów naturalnych. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
1
9
262
10045