Charco de la Araña

Naturalny basen, który pojawia się przy odpływie

Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca, aby kontemplować przyrodę, koniecznie udaj się do Charco de la Araña. Jest to naturalny zbiornik, który pojawia się przy odpływie i znika przy odpływie. To idealne miejsce, aby popływać w krystalicznej wodzie, a zwłaszcza z maską do snorkelingu. Kąpielisko mieści się obok plaży o tej samej nazwie, w niedalekiej odległości od miejskiego kompleksu basenów. Otoczenie jest bardzo przyjemne i deptak zachęca do uprawiania sportu. Odwiedzający mogą oglądać krajobraz Acantilados de La Culata i podziwiać, jak ptaki krążą nad falami. Ponadto na deptaku znajduje się szkielet wieloryba z gatunku płetwal czerniakowy (Baleanoptera borealis borealis). Jest to pomnik ku chwale waleni i refleksja nad związkiem między ludźmi a morzem.

Parking
Showers
WC
Solo en verano
Oleaje moderado
Localidad
Los Silos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości basenów naturalnych. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
1
9
262
10045