Baseny Roque Prieto

Miejsce do kąpania i odprężenia się na północy Gran Canaria

Słowo ‘wyłączenie’ nabiera sensu w naturalnych basenach Roque Prieto, w północnej części wyspy Gran Canaria. Choć należy być czujnym na otwartym morzu, ten zakątek w pobliżu miejscowości Santa María de Guía dostarcza dwóch oczek wodnych odtworzonych przez człowieka i odpowiednich do zażywania spokojnych kąpieli na wybrzeżu o wyburzonym morzu. Z miejscami o bardzo małej głębokości i innymi sięgającymi trzech metrów ta enklawa jest idealna jeżeli szuka się odprężenia bez tłumów czy miejskiego zgiełku.

Czyste i spokojne wody na Gran Canaria

Choć to odosobnienie nie pozwala na korzystanie z pewnych usług, jest rekompensowane przyjemnością rozkoszowania się oswojonym Atlantykiem, który regularnie odnawia wodę obydwu basenów. Owszem, mieści się tu obszerne miejsce do opalania, drabinki i nietrudny dostęp w kilka minut z parkingu. W kryształowej wodzie prześwituje skaliste dno tej enklawy będącej odniesieniem dla wielbicieli oczek wodnych, a która położone jest obok rozległych obszarów sławnego kanaryjskiego banana. To wizyta do odnotowanie w każdym planie podróży.

Parking
Solarium
Solo en verano
Oleaje fuerte
Localidad
Santa María de Guía

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości basenów naturalnych. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
2
9
262
10045