Puertito de Lobos

Jeden z najpiękniejszych naturalnych basenów na Wyspach Kanaryjskich
Czy możliwe jest rozkoszowanie się niezamieszkałą perłą Atlantyku, która była ostoją uchatek? Tak. Tylko należy pojechać na Fuerteventura, wziąć statek na Corralejo i dotrzeć 20 minut później do Puertito de Lobos, obszaru z kilkoma domami na niewielkiej wysepce prawie dziewiczej o powierzchni 4,5 kilometrów kwadratowych. Różne, przepiękne naturalne baseny dostarczają kryształowego błękitu, na ogół spokojnych wód, odprężających kąpieli i opcji uprawiania snorkelingu na wyspie, która oferuje restaurację ale przede wszystkich ciszę. Dużo ciszy.
Kąpiel na wysepce ze wspaniałymi widokami na północną część Fuerteventura
Ten skarb morza i ziemi zamienił się w jedną z najatrakcyjniejszych wizyt na Fuerteventura. Przezroczyste wody sadzawek, kontrast z wulkanicznym dnem, niewielkie kutry rybackie i obszerne wymiary tej strefy kąpieli sprawiają, że tylko ma się ochotę zanurzyć i pozostać długi czas w wodzie. Pozostała część wysepki, zakatalogowana jako Rezerwat Przyrody z atrakcyjną plażą, alejkami i spektakularnymi widokami na Lanzarote i Fuerteventura, zamieniają tę wizytę w nie do podarowania sobie.
Environment
Natura
Localidad
Islote de Lobos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości basenów naturalnych. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
4
9
262
10045