Pozo de las Calcosas

Wyjątkowa wioska z naturalnym basenem na północy El Hierro

Najbardziej szczególna osada na El Hierro, najmniejszej z Wysp Kanaryjskich, nie tylko pozwoli Państwu na poznanie pradawnych dachów słomianych wielu z tutejszych domów o ścianach z kamienia wulkanicznego, ale również na skorzystanie z pobliskiego naturalnego basenu o spokojnych wodach, kolejnego trochę mniejszego oczka wodnego i dużych rozmiarów miejsc wdzierania się morza, częściowo osłoniętych od potężnego Atlantyku. Dodatkowo, możliwe jest również kąpanie się na otwartym morzu jeżeli fale na to pozwalają. Zbyt wiele cech, aby nie przybyć do tego miejsca El Mocanal, w Valverde, stolicy tej wyspy.

Spokój i tradycja pod okiem Neptuna z recyclingu

Te domy zostały zbudowane przez rybaków dla spędzenia tu lata. Choć dojeżdża się samochodem do górnej części wybrzeża klifowego, gdzie mieszczą się dwie restauracje, do miasteczka schodzi się przyjemną i krótką aleją ze wspaniałymi widokami na ocean i krętą linię brzegową. Zaokrąglone erozją morską kamienie służą jako niewielkie płyty kamienne wielu dróg i kąpiele tu nabierają większego znaczenia obok interesującej rzeźby wykonanej w 2007 roku z materiałów z recyclingu na cześć Neptuna. To miejsce godne boga.

Solarium
Sin vigilancia
Oleaje fuerte
Localidad
El Mocanal
Kąpiel z zachowaniem środków ostrożności

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości basenów naturalnych. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
7
9
262
10045